تعیین مقدار هپارین کافی جهت کاردیوپولمونری بای پس توسط ACT

تعیین مقدار هپارین کافی جهت کاردیوپولمونری بای پس توسط ACT

قلب پمپی است که به طور مداوم از قبل از تولد تا مرگ کار می کند در طول زندگی (70 سال) قلب در حدود 2/2 بیلیون انقباض انجام می دهد، با برون ده قلبی حدود 5/3 lit/min قلب حدود 200 ـ 100 میلیون لیتر خون را در طول زندگی پمپ می کند تا در حدود 6/9 بیلیون لیتر اکسیژن را به بافت های بدن برساند.
گروه دارو و درمان گوپی
1399/2/12
0 نظر

قلب پمپی است که به طور مداوم از قبل از تولد تا مرگ کار می کند در طول زندگی (70 سال) قلب در حدود 2/2 بیلیون انقباض انجام می دهد، با برون ده قلبی حدود 5/3 lit/min قلب حدود 200 ـ 100 میلیون لیتر خون را در طول زندگی پمپ می کند تا در حدود 6/9 بیلیون لیتر اکسیژن را به بافت های بدن برساند. کار جراحی بر روی این عضو فعال و مهم که وظیفه آن پمپ خون به ارگان های مختلف بدن و ارایه خون اکسیژن دار به بافت ها و پالایش بافت از مواد زاید حاصل از متابولیسم Co2 هست مستلزم وقفه در این وظیفه مهم (پمپ خون) می باشد.

 

در حالت طبیعی خون از داخل سیستمی عبور می کند که دارای یک لایه نازک از بافت اندوتلیال می باشد با وجود این باز هم به طور مداوم تشکیل فیبرین وجود دارد، ولی به علت تشکیل همزمان پلاسمین این فیبرین دچار فیبرینولیز می شود و لذا هیچ گونه لخته ای در داخل رگ ها صورت نمی گیرد چرا که این دو پدیده با همدیگر و در یک وضعیت متعادل تنظیم می شود.

تعیین مقدار هپارین کافی جهت کاردیوپولمونری بای پس توسط ACT tain pdf 93 KB application pdf
سیدموسی میری نژاد خسرو کلاهدوزان محمود عیدی ناصر قربانیان نقی عابدینی
مجله دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی تبر 1610 ز

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر