زن و ترس

زن و ترس

زنان از مسایل بسیاری می ترسند و این ترس همواره با آنها بوده است . برای داشتن زندگی خوب و موفق علیرغم تمامی مشکلات می توان با فایق آمدن بر ترس به رشد و بالند گی خود ادامه داده و شاد و سالم زندگی کرد.
گروه زنان گوپی
1399/2/12
0 نظر

زن موجودی است لطیف که در کشاکش زندگی به اجبار مبارزه سختی را پذیرفته است نبردی برای زیستن و زن بودن . در این میان گاه لطافت خود را با ضعف اشتباه گرفته و برای خود ترسهایی می سازد تا شاید اندکی از بار سنگین زندگی اش سبک تر گردد . این مقاله سعی دارد تا به بررسی ترس زنان و چگونگی مقابله با آن بپردازد .ترس کلمه ای است آشنا که همه انسانها بارها با آن روبرو می شوند عده ای با آن کنار آمده ، عده ای در برابر آن عقب نشینی کرده و منزوی می شوند و عده ای بر آن فایق می آیند .

 

زنان از مسایل زیادی می ترسند: از تنهایی ، از تصمیم گیری ، از صحبت کردن در ملاء عام ،از خوب نبودن ، از تغییر شغل و یا جدایی از همسر . ترس به هر دلیلی که باشد باید همواره به این موضوع توجه داشته باشید که شما زنده اید و باید زندگی کنید و این زندگی مستلزم رشد و پیشرفت همیشگی است و توقف جز انحطاط و نابودی چیزی در پی نخواهد داشت . بنابراین با پذیرفتن ترسهایتان به استقبال شرایط نامطلوب رفته و آنها را به بهترین و مطلوب ترین شرایط تبدیل نمایید. اقدامی که اگر احساس درماندگی کنید هیچگاه آن را تجربه نخواهید کرد، زیرا ترسها تا هنگامی که شما به رشد خود ادامه می دهید همراهتان هستندو این شما هستید که با رشد وبالندگی خود آنها را از سر راهتان برمی دارید .

یکی از ترسهایی که بدلیل شرایط موجود در خانواده و اجتماع در زنان دیده می شود ترس از خوب نبودن به اندازه کافی وعدم کفایت لازم برای انجام وظایفش می باشد برای مقابله با این ترس بهترین کار این است که ذهن خود را آموزش دهیدکه نه تنها بدنیستید بلکه ممکن است بهترین نیز باشید . بهترین همسر ، بهترین کارمند، بهترین مادرو... فقط باید بخواهید تا بتوانید و برای رسیدن به این حالت ابتدا باید خود را دوست داشته باشید اگر خود را واقعاً دوست دارید به سلامت روحی وجسمی خود توجه خواهید کرد، برای این کار می توانید به مشاوران مراجعه کرده و به وضعیت جسمی و روحی خود رسیدگی نمایید .

کتابهای مختلفی هم درباره موضوعات مختلف مثل زیبایی ، تناسب اندام وجود دارد کلاسهای مختلفی هم هست شما هر خانمی که می خواهید باشید،کارمند ،خانه دار، بچه دارحتماً در طول روز زمانی هر چند اندک را می توانید به خود اختصاص دهید و به سلامتی و زیبایی جسم و روح خود بپردازید.مطمین باشید با این کار هم مادر خوب هم کارمند خوب و هم همسر بهتری خواهید شد و ترسهایتان نیز کمتر می شود و می توانید زندگی شیرینی برای خودو همراهانتان ایجاد کنید. تنهایی و جدایی از همسر و فرو پاشی زندگی زناشویی، یکی دیگر از ترسهایی است که گریبان گیر زنان می شود . همان طور که در بالا ذکر گردید تنها راه خلاص شدن از ترس ، اقدام کردن و قدم پیش نهادن است . کافی است ذهن خود راآموزش دهید که با وجود عواقب منفی طلاق می توان با قبول آن و حرکت به سوی مجردی ،زندگی همراه با عشق ،شادی و شعف داشت .

برای داشتن یک زندگی مجردی شاد و سالم باید بدانید علیرغم مشکلات زیادی که در این دوران ممکن است پیش بیاید ، با دیدن نیمه پر لیوان و توجه به نکات مثبت این گونه زندگی می توان لحظات بهتری را تجربه کرد . اگر در این دوران به خود گوش فرادهید و خواسته ها و احساسات درونی تان را درک نموده و به آنان پاسخ دهید و احساسات منفی نظیر حسا دت ،ترس ، احساس گناه ،احساس بی کفایتی و تنهایی و ... را کنار بگذارید.

آنگاه خدا معجزه خود را نشانتان خواهد داد و به آرامش و اطمینان دست خواهید یافت و به طور حتم اگر بخواهید نیمه گمشده خود نیز را باز خواهید یافت .

آری آشتی با خود و دوست داشتن خود در درون انسان معجزه ای به نام عشق را پدید خواهد آورد که با آن زندگی سرشار از خوشبختی می گردد. چرا که عشق به معنای واقعی دوست داشتن خود به اندازه ی دیگری است. واین امر مستلزم آن است که ترسهای خود راشناخته و به عشق تبدیلشان کنید.


احترام عارفی
مقالات ارسالی به آفتاب

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر