معرفی برترین و پردرآمد ترین شغل ها برای زن ها_مجله مادر و کودک گوپی

معرفی برترین و پردرآمد ترین شغل ها برای زن ها_مجله مادر و کودک گوپی

معرفی برترین و پردرآمد ترین شغل ها برای زن ها_مجله مادر و کودک گوپی

پردرآمد ترین شغل ها برای خانم ها_زنان ونوسی, مردان مریخی, این یک افسانه نیست بلکه واقعیتی جدی در خصوص تفاوت بین زنان و مردان است, این تفاوت حتی در زمینه کاری نیز وجود دارد و باعث می شود زنان در برخی مشاغل بهتر از آقایان عمل کنند
گروه زنان گوپی
1399/3/14
0 نظر

 5 مورد از برترین و پرسود ترین مشاغل برای زنان 

زنان ونوسی, مردان مریخی , این یک افسانه نیست بلکه واقعیتی جدی در خصوص تفاوت بین زنان و مردان است, این تفاوت حتی در زمینه کاری نیز وجود دارد و باعث می شود زنان در برخی مشاغل بهتر از آقایان عمل کنند

زنان و مردان دارای ساختار مغزی متفاوتی نسبت به یکدیگر هستند و این باعث می شود زنان در برخی زمینه ها و مردان نیز در برخی زمینه های دیگر برتر از هم باشند و استعداد بیشتری داشته باشند، این تفاوت حتی در انتخاب رشته تحصیلی و نوع شغل نیز اثر گذار است.
برای شما مقاله ای جالب از تاریخچه روز جهانی زن و مادر آمده کرده ایم حتما آن را مطالعه کنید. 

مشاغل هنری

به طور سنتی زنان در مشاغل هنری و کارهای ظریف از آقایان متبحر تر هستند، شغل هایی، چون آرایشگری، گریم، تهیه وسایل هنری ، نقاشی ، آشپزی و حتی آموزش و معلمی از جمله کارهایی است که خانم ها در آن بسیار موفق هستند.
 
زنان هنرمند 
 
کارشناسان دلیل این امر را تمرکز بالای خانم ها بر روی کار و نیز توانایی فکر کردن بر روی چند مورد به طور همزمان در حین کار می دانند.
در صورتی که مردان از تمرکز کمتری به نسبت زنان برخوردار بوده تنها بر روی یک مسئله تمرکز می کنند و هستند و نیز کمی عجول و بی حوصله به نسبت خانم ها هستند.

نقش های مدیریتی بویژه مدیریت منابع انسانی در سازمان ها

یکی از رموز موفقیت سازمان های پیشرو در جهان استفاده از نیروهای خانم در امور مختلف بویژه زمینه های مدیریتی است.
 
زنان موفق و مدیر 
 
مدیریت منابع انسانی یکی از بخش های بسیار مهم و اساسی در هر سازمان است که وظیفه تعامل مدیران سازمان با کارمندان خود را برعهده دارد، معمولاً آقایان برای تصدی این شغل مناسب نیستند، زیرا اغلب آن ها خجالتی بوده و یا از صحبت رودررو با کارمندان خود فراری هستند، در عوض خانم ها به دلیل اینکه قدرت تعامل اجتماعی بالاتری دارند و معاشرتی تر هستند می توانند با کارمندان در خصوص مشکلات ارتباط برقرار کنند و نقص ها و ضعف های سیستم را بر طرف کنند و کارایی سازمان را بالا ببرد. 

مدیریت سلامتی و بهداشت

از جمله توانایی های زنان می توان به موفقیت در رشته پزشکی اشاره کرد، زیرا به طور طبیعی خانم ها به سلامت خود اهمیت بیشتری می دهند و مراقبت کامل تری از خود به عمل می آورند.
زنان همچنین در مشاغلی مانند متخصص تغذیه و تنظیم رژیم غذایی، پرستاری و مراقبت از بیماران و پیگیری مراحل درمان از آقایان جلوتر و موفق تر هستند و آمار ها نشان می دهد زنان در این رشته ها تووانسته اند درآمد مالی بیشتری نسبت به مردان داشته باشند.
پرستاران زن (رتبه ۶ پردرآمدترین شغل) در آمریکا به طور متوسط هزار و ۱۴۳۲ درآمد در هفته دارند و ۸۵ درصد پرستاران زن هستند. همچنین اکثریت روانشناسان (رتبه ۱۰)، فیزیوتراپ ها (رتبه ۱۲) و مدیران خدمات درمانی (رتبه ۱۶) را زنان تشکیل می دهند. زنان در همه این مشاغل بیش از ۶۰ هزار دلار در سال درآمد دارند.
مراقبت از سالمندان، بازتوانی بیماران و ورزش درمانی
 
زن و پزشکی 
 
زنان به طور غریزی مهربان تر از آقایان هستند و نمرات بالاتری در دروس مراقبتی از بیمار کسب می کنند، محبت و کمک به افراد سالمند و بیمار یا افراد دچار معلولیت های مختلف یکی از مشاغلی است که خانم ها در آن موفق تر از آقایان هستند و افراد تحت نظارت آن ها آرامش بیشتری دارند و به ادامه مراحل درمانی امیدوارتر هستند.
 

عکاسی از مناظر

خانم ها طبع کنجکاو و روحیه ماجراجویانه تری به نسبت آقایان دارند و به ویژه برای عکاسی از سوژه ها و موضوعات مورد علاقه موفق تر از آقایان هستند و به تبع درآمد مالی بیشتری در این زمینه خواهند داشت. آن ها صبر و حوصله بیشتری دارند و زمان طولانی تری را صرف یافتن سوژه و عکسبرداری از آن از ابعاد مختلف می کنند.
 
زنان عکاس 
 
مردان به طور غریزی در امور فیزیکی، مکانیکی و تکنیکی قوی تر از خانم ها هستند و به دلیل توان بدنی بالاتر می توانند مدت زمان بیشتری را صرف انجام کارهای مختلف کنند.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر