اولین دیدار کودک با دندانپزشک

اولین دیدار کودک با دندانپزشک

در مورد آمپول، درد و کشیدن دندان حرف نزنید
گروه روانشناسی گوپی
1399/6/4
3 نظر

ترفندهای دندانپزشک کودک

جراح و دندانپزشک کودکان گفت: اضطراب والدین به راحتی به کودک منتقل می‌شود پس والدین سعی کنند طبیعی و راحت برخورد کنند و از به کار بردن کلمات منفی مثل درد، آمپول، کشیدن و چرخ کردن دندان بپرهیزند
 
پریسا مهراشتیاق در گفت‌وگو با فارس، در پاسخ به پرسش شهروندان در مشاوره سلامت در مورد چگونگی آماده کردن کودک برای رفتن به مطب دندانپزشکی اظهار داشت: اولین دیدار کودک با دندانپزشک نقش مهمی در شکل‌گیری نگرش کودک نسبت به دندانپزشکی دارد.
 
جراح و دندانپزشک کودکان گفت: کودکانی که در خردسالی دیدار خوشایندی با دندانپزشک دارند احتمالاً در سراسر زندگی دید خوبی نسبت به مراقبت‌های دندانی خواهند داشت.
دندانپزشک کودکان
بیشتر بخوانید(( وسواس و نکاتی پیرامون آن ))
 
مهراشتیاق تصریح کرد: برای بردن کودک به دندانپزشکی لازم نیست با کودک در مورد درمانی که قرار است انجام شود صحبت کنید و این فرصت را به دندانپزشک بدهید تا با روش خود توضیحات لازم را به کودک ارائه دهد.
 
دندانپزشک کودکان ادامه داد: دندانپزشک با زبان ساده وسایل مورد استفاده را به کودک معرفی کرده و راجع به نحوه درمان با او صحبت خواهد کرد پس بهتر است والدین قبل از درمان، کودک را به این امر ترغیب نمایند که صحبت‌های دندانپزشک را گوش کرده و با او همکاری کند.
 
وی افزود: دیدار با دندانپزشک را نباید وسیله‌ای جهت تنبیه کودک معرفی کرد؛ همچنین نباید به دیگران اجازه داد که خاطرات دندانپزشکی ناخوشایند خود را در حضور کودک بازگو نمایند.
 
جراح و دندانپزشک کودکان تصریح کرد: اضطراب والدین به خصوص مادر به راحتی به کودک منتقل می‌شود و او را ناآرام می‌سازد پس والدین سعی کنند که آرامش خود را حفظ کنند و وقتی که در مورد ملاقات کودک با دندانپزشک صحبت می‌کند طبیعی و راحت برخورد کنند و از به کار بردن کلمات منفی مثل درد، آمپول، کشیدن و چرخ کردن دندان بپرهیزند و از طرف دندانپزشک به کودک قولی ندهند.
 
وی افزود: والدین در هنگام ویزیت کودک در صورت صلاحدید پزشک، اتاق درمان را ترک کنند چرا که بیشتر کودکان هنگام عدم حضور والدین اعتماد به نفس بیشتری از خود بروز می‌دهند و بیشتر با دندانپزشک همکاری می‌کنند.
 
مهراشتیاق ادامه داد: رعایت صحیح و دقیق بهداشت، عادت تغذیه‌ای درست و مراجعه منظم به دندانپزشک الگوی مناسبی برای بهداشت دندان در کودکان به وجود می‌آورد.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 
پرسش
موافقم0
مخالفم0
شرقی  (دوشنبه 10 آذر 1399)
پست های خوبی دارید مرسی از مجله مادر و کودک گوپی
پرسش
موافقم0
مخالفم0
خانومی  (پنج شنبه 11 دی 1399)
خیلی مشاوره خوبی بود ممنونم گوپی
پرسش
موافقم0
مخالفم0
زهرا  (پنج شنبه 11 دی 1399)
عالی بود خیلی ممنون گوپی