بازی های جالب و مناسب برای کودکان 2 تا 3 سال | مجله گوپی

بازی های جالب و مناسب برای کودکان 2 تا 3 سال | مجله گوپی

بهترین بازی‌هایی که شما می توانید با فرزند دو یا سه ساله خود انجام دهید تا به او کمک کند مهارت های جدیدی را حین بازی یاد بگیرد.
گروه روانشناسی گوپی
1399/11/27
1 نظر

بازی و بازی و بازی 

مناسب برای سن  24 تا 30 ماه

یکی برای شما، یکی برای من

توضیحات بازی

شما باید این بازی را اینگونه انجام دهید: یک گروه از اشیاء مانند مداد، سنگ ریزه، دکمه های بزرگ، حبوبات یا هر چیز دیگری آماده کنید. تعدادی از این اشیاء را به فرزندتان بدهید و از او بخواهید که آن را به اشتراک بگذارد. او باید یکی از اشیاء را برای شما و یکی برای خود قرار دهد و این را برای تکمیل شیء تکرار کند. هنگامی انجام بازی، این جمله را با هم تکرار کنید: " یکی برای شما، یکی برای من." ممکن است شما در ابتدای بازی نیاز به آموزش کودک برای بار اول داشته باشید! پس از اینکه فرزند شما در این بازی ماهر شد، شخص سوم را به بازی خود اضافه کنید. این شخص سوم می تواند یکی از دوستان او یا عروسکش باشد. این بار، کودک باید اشیا را بین سه نفر تقسیم کند.
نتایج
با انجام این کار، فرزند شما تقسیمات را یاد می گیرد، و بعد از پایان بازی، با شمارش تعداد اشیاء هر شرکت کننده با مفهوم اعداد و محاسبات آشنا میشود.
 

بسکتبال خانگی

توضیحات بازی

با تعدادی کاغذ یا روزنامه های باطله توپ های زیادی را درست کنید. قبل از شروع بازی، زمین بازی را آماده کنید و هر مانعی را که از بازی شما جلوگیری می کند، از زمین بازی حذف کنید. شروع به رقابت کنید تا ببینید که چه کسی می تواند مسافت بیشتری توپ را پرتاب کند. در مرحله بعد، سبدی را در فاصله ی حدود یک متر قرار دهید. حالا ببینید که چه کسی می تواند توپ را داخل سبد پرتاب کند.
نتایج
این بازی فیزیکی، علاوه بر اینکه برای مدت طولانی سرگرم کننده است، همچنین کمک می کند تا هماهنگی بین دست و چشم کودک شما را افزایش دهد.
 

متفاوت‌ها

توضیحات بازی
این بازی را با تعدادی از قطعات یا مجموعه ای از قطعات رنگی شروع کنید. به عنوان مثال، یک جفت سیب و یک عداد موز (یا دو قطعه آبی و یک قطعه زرد) را در مقابل فرزند خود قرار دهید. سپس از او بپرسید که کدام یکی با بقیه متفاوت است؟ پس از اینکه فرزند جدید شما در این بازی ماهر شد، می توانید آن را دشوارتر کنید. از تصاویر یا اشکال بیشتر و متفاوت تری مثلا گل ها و درختان استفاده کنید و ببینید آیا فرزند شما می تواند تفاوت ها را تشخیص دهد.
نتایج
این یک بازی منحصر به فرد برای کمک به درک مفهوم "مشابه" و "متفاوت" است.
 

موج سواری

توضیحات بازی
یک روز عادی را با گشت و گذار در مناطق تفریحی و سرو ناهار در آن منطقه خوش بگذرانید. البته لازم نیست از خانه بیرون بروید و برای موج سواری کفه ی تخته ای دریافت کنید! برخی از غذاهای مورد علاقه خانواده را آماده کنید و با نشستن بر روی زمین و هل دادن فرزندتان وانمود کنید که در حال موج سواری است. شما می توانید به کوه یا دل یک جنگل عظیم یا در کنار رودخانه خروشان بروید. 
 نتایج
فرزند شما از این نوآوری لذت خواهد برد و شما به او کمک خواهید کرد تا قوه تخیل‌اش تقویت شود.
بازی های کودکان خردسال 

در دریا!

توضیحات بازی
زمینه کامل مانع را در خانه ایجاد کنید. آماده باشید که فرش دریا است و فرزند شما باید خود را به طرف دیگر اتاق بیرون بیاورد بدون خیس شدن. تعدادی از پشت ها، و یا پخش یا ورق بر روی زمین و استفاده از آن به عنوان سنگ هایی که باید بروید.

نتایج
این بازی جالب و فیزیکی به بهبود تعادل و فضای کودکان کمک خواهد کرد.

نه در دریا
خمیر بازی
توضیحات بازی
با کمک کودکان، برخی از خمیر را رفع کنید:

خمیر گلوله و محل کودک را روی میز قرار دهید. تعدادی از سنگ ها، چوب، میله های کاغذی و غیره را قرار دهید؛ شاید بخواهید از آن استفاده کنید
خمیر گلوله را برای خود ببرید
چیزی نگفت و کاری انجام نده! فقط صبر کنید و به فرزندتان گوش دهید
نگاه کن، صبر کن، و گوش کن:

ببینید: اطلاع رسانی برای اعمال فرزند خود بدون گفتن چیزی یا انجام کاری. حداقل 30 ثانیه برای کودکان برای انجام کاری؛ او ممکن است او را بکشد یا او را بکشد یا آن را قرار دهد. به حرکات خود نگاه کنید و ببینید چه چیزی علاقه مند است.

صبر: صبر کنید تا یک کودک یا چیزی بگوید.

نشستن بی سر و صدا و صبر بدون صحبت کردن. به او بگویید که چه کاری باید با خمیر انجام دهید. به آرامی خمیر خود را برای خودتان بگذارید. هدف شما این است که فرزندتان را فرصتی برای انجام هر کاری که او برای اولین بار می پرسد.

گوش دادن: گوش دادن به او بدون قطع شدن.

اگر چیزی برای صحبت کردن، پاسخ دادن و نشان دادن علاقه دارید، اما هرگز به او بگویید که چه کاری باید انجام دهید یا آن را امتحان کنید، از او سوال کنید: به عنوان مثال: "این چیست؟" یا "چه کاری انجام می دهید؟" او هنوز نمی دانست چه کاری انجام می دهد!

هنگامی که او معلوم شد او متوجه آنچه که او می خواست انجام داد، با او رفت.
البوم کودک


همبستگی شما به معنی:
شما باید اسباب بازی خود را (به جای قرض گرفتن اسباب بازی های خود)

به کار فرزندتان نگاه کنید و علاقه خود را نشان دهید.

مانند یک کودک بازی کنید کار خود را انجام دهید و خوشحال باشید

توضیح دهید که او چه می کند: مثلا می گویند: "آه، شما خمیر را بریده اید. بگذارید همین کار را انجام دهید.

به عنوان مثال، برخی از نکات جالب را به زبان برسانید: مثلا بگویید: "من تایپ می کنم مهم است که فعالیت های خود را تغییر دهید یا به او بگویید چه کاری باید انجام دهید.

نتایج 
این یک کودک طولانی است که سرگرم کننده است
خلاقیت کودکان را افزایش می دهد.
ماهیچه های کودک تقویت می شوند.
هماهنگی دست چشم افزایش می یابد.
باعث رشد عاطفی کودکان می شود. به عنوان مثال، تخریب خمیر می تواند یک راه امن برای خالی کردن خشم یا انباشت نوزادان باشد و آن را بسیار کند کند.
توجه مهم
مانند سایر فعالیت ها، خمیر بازی نیز خطر خود را دارد. بنابراین، توصیه می شود که کودک حداقل دو سال داشته باشد.


30 ماه تا 36 ماه
روز قرمز
توضیحات بازی
رنگ یک روز در هفته. رنگ را انتخاب کنید، به عنوان مثال، قرمز، و این رنگ آن روز را تنظیم کنید. چیزی قرمز خوردن ساعت توت فرنگی برای صبحانه. یک تصویر قرمز را قرعه کشی کنید. برخی از اهداف قرمز برای ناهار، خوردن پیتزا پوشیده شده با گوجه فرنگی. هنگامی که به فروشگاه بروید، موتور قرمز را در جاده محاسبه کنید. در راه خانه، یک لیوان هندوانه بخورید.

نتایج
یک راه عالی برای آموزش رنگ بر روی خواهرزاده خود را!

پروانه
توضیحات بازی
خرید یک جعبه مداد رنگی بزرگ. برخی از ورق های کاغذ سفید سفید بر روی زمین و قرعه کشی و نوشتن با فرزند شما. نگران نباشید که شما یک شکل واقعی خواهید داشت. او حتی از پر کردن کاغذ با اشکال و رنگ های مختلف لذت خواهد برد.

نتایج
این فعالیت خلاقانه نیز برای رشد هماهنگی بین دست ها و چشم کودک مفید است.

سروش گفت!
توضیحات بازی
حتی اگر این یک بازی گروهی است، اما همچنین با دو نفر بازی می کند. ابتدا با یک سفارش ساده شروع کنید به عنوان مثال، می گویند: "سروش گفت، دست خود را در سر خود قرار داده و فرزندتان را نشان دهید که چه کاری انجام دهید. نقطه بازی این است که کودک رفتار شما را تقلید می کند. Soroush گفت: سپس بازی را با فرمان دیگری دنبال کنید. " برخی از دستورات خنده دار نیز در دید خود گنجانده شده است، مانند "سروش، زبوتو!"

برای کودکان قدیمی تر دو ساله، شما می توانید به "انگشت پوتو" بگویید و "مجازات سروش" را پاک کنید. هنگامی که شما این کلمه جادویی را نمی گویند، کودک نمی تواند سفارش شما را اجرا کند!

نتایج
بازی های تکراری بزرگ برای تدریس اندام بسیار مناسب هستند.

گرم و سرد
توضیحات بازی
پنهان کردن یک بازیکن مورد علاقه کودک در یک اتاق و از کودک به اتاق بپرسید و سعی کنید آن را پیدا کنید. هنگامی که او به هدف نزدیک شد، می گویند "گرما". هنگامی که شما نزدیک می شوید، به "گرما" بگویید و بگویید وقتی کودک دور است، سرد است. اگر کودک ناامید شود، دست خود را بگیر و یک گنج مشترک را پیدا کنید.

نتایج
این بازی جالب به قانون بقا به کودکان می آموزد؛ که چیزی را نمی بینید، این به این دلیل نیست که اینجا نیست.

هر کس سقوط می کند
تعدادی از بطری های پلاستیکی یا لوله های مقوایی را حذف کنید. شما می توانید آنها را با برچسب ها یا نقاشی تزئین کنید. در ابتدا، تنها سه یا چهار بطری در خط پرتاب کننده قرار دهید. یک توپ بزرگ نرم یا یک جفت جوراب گلوله ای را برای کودک بفرستید و از او بخواهید بطری را به پشت بطری پشت خط Thrum پرتاب کند. هر چیزی که بچه ها پیدا می کنند، یک خط پرتاب از بطری ایجاد می کنند. با هر قطره ای از هر بطری، مقدار باقی مانده طول را شمارش کنید.

نتایج 
بازی های جالب و فعال با توپ، که به نوزادان کمک می کند شمارش می شود.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 
پرسش
موافقم2
مخالفم0
حسین محمدی  (یک شنبه 28 دی 1399)
بسیار مطلب مفیدی بود سپاسگذارم از تیم گوپی