دانلود رایگان کتاب شناسنامه خر مرده pdf داستان طنز _ مجله مادر و کودک گوپی

دانلود رایگان کتاب شناسنامه خر مرده pdf داستان طنز _ مجله مادر و کودک گوپی
دانلود رایگان کتاب شناسنامه خر مرده pdf داستان طنز _ مجله مادر و کودک گوپی
کتاب شناسنامه خر مرده مَحمَت نُصرَت معروف به عَزیز نَسین (۲۰ دسامبر ۱۹۱۵- ۶ ژوئیه ۱۹۹۵) نویسنده، مترجم و طنزنویس اهل ترکیه بود.پس از خدمت افسری حرفه‌ای، نسین سردبیری شماری گاهنامه طنز را عهده‌دار شد. دیدگاه‌های سیاسی او منجر به چند بار به زندان رفتن شد.
گروه گردآوری گوپی
1399/11/9
0 نظر
3892 بازدید
عنوان حجم دانلود
دانلود رایگان کتاب شناسنامه خر مرده 2 مگابایت

کتاب شناسنامه خر مرده: 

محمد نصرت نسین معروف به عزیز نسین، شاعر، نویسنده و مترجم در سال 1915 در استانبول به دنیا آمد. در سال 1935 وارد مدرسه‌ی نظامی کوله‌لی شد و در سال 1937 در مدرسه‌ی جنگ آنکارا به تحصیل ادامه داد و به درجه‌ی ستوانی رسید.» در قسمتی از کتاب می‌خوانیم: «بهت گفته بودم که چطور با جنب‌و‌جوش زیاد، من رو توی آمبولانس گذاشتن. حالا به اتفاقاتی که بعد از اون به سر مرده‌م اومد گوش کن. ماجراهای کتاب بیست‌هزار فرسنگ زیر دریا در مقابل ماجراهای یه روز گردش من با آمبولانس چیزی نیست. من رو دراز به دراز پشت آمبولانس خوابونده بودن. یهو فکر کردم سوار تاکسی شدم. ترسیدم راننده ازم کرایه بخواد. یادم افتاد مردم و از این موضوع خیالم راحت شد
عزیز نسین کتاب «خر مرده» را در سال ۱۹۵۷ به نگارش درآورد. کتاب در قالب داستان بلند نوشته شده. داستان از بیست و سه نامه تشکیل یافته که خر مرده ای از آن دنیا خطاب به دوستش، زنبور سرخ نوشته و در آن نامه ها قصه ی چگونه مردن و اتفاقات بعد از مرگش را به زنبور سرخ شرح می دهد. عزیز نسین با نوشتن این داستان بلند سعی داشته وضعیت نابسامان اجتماعی کشور ترکیه را به شیوه ی طنز از زبان یک حیوان بیان کند و استفاده از کاراکتر «خر» در داستانش، تصمیمی عامدانه بوده تا با مفاهیم کنایه آمیزی که پشت این کلمه هست، استثمار بشر را به وسیله ی گروه کوچکی از بورژواها نشان دهد. 
 
 حتما ادامه ی این کتاب طنز رو مطالعه کنید.
 
 برای شما کتاب دیگری آماده کرده ایم به نام آسمان پرستاره این کتاب رو همین الان دانلود و مطالعه کنید.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر