آیا واکسن کرونا در صورت کشف مداوم باید تزریق شود؟!

آیا واکسن کرونا در صورت کشف مداوم باید تزریق شود؟!

آیا واکسن کرونا در صورت کشف مداوم باید تزریق شود؟!

اخیرا اخباری در فضای مجازی منتشر شده مبنی بر این‌‌که اگر ویروس کرونا بتواند باعث ابتلای مجدد بهبودیافتگان به کرونا شود،
1399/4/28
0 نظر

معاون تحقیقات و فناری وزارت بهداشت در واکنش به اخبار منتشرشده در فضای مجازی مبنی بر "ابتلای مجدد بهبودیافتگان به کرونا و کاهش احتمال اثربخشی واکسن کرونا" توضیحاتی ارائه داد.

 اخیرا اخباری در فضای مجازی منتشر شده مبنی بر این‌‌که اگر ویروس کرونا بتواند باعث ابتلای مجدد بهبودیافتگان به کرونا شود، پس اگر واکسن کرونا نیز کشف شود نمی‌‌تواند چندان مفید باشد و شاید نیاز باشد واکسن کرونا را به طور مداوم تزریق کنیم!

رضا ملک زاده، معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، در گفت‌‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری تسنیم در واکنش به این مطلب گفت: آن‌‌چه تاکنون مشخص است این است که ابتلا به بیماری کرونا باعث ایجاد ایمنی پایداری می‌‌شود و معلوم نیست که ایمنی ناشی از ابتلا به این بیماری ناقص باشد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا مواردی از ابتلای مجدد به کرونا در ایران داشته‌‌ایم، تصریح کرد: خیر؛ در هیچ جای دنیا نیز هنوز ثابت نشده است که ابتلای مجدد به کرونا رخ بدهد؛ در مورد اکثر افرادی که گفته می‌‌شد که دچار ابتلای مجدد به این بیماری شده‌‌اند پس از بررسی مشخص شد که طول بیماری آن‌‌ها افزایش یافته است و در واقع یک کرونای طول‌‌کشیده است و در برخی موارد استثنائی حتی بیماری تا 60 روز به طول انجامیده است.

به نقل از خبرگزاری تسنیم .

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر