پیشگیری از ابتلا به کرونا موثر است بااستفاده از دوچرخه چگونه ؟!

پیشگیری از ابتلا به کرونا موثر است بااستفاده از دوچرخه  چگونه ؟!

پیشگیری از ابتلا به کرونا موثر است بااستفاده از دوچرخه چگونه ؟!

استاد اپیدمیولوژی دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران نکاتی را درباره تأثیر استفاده از دوچرخه برای تردد روزانه افراد در پیشگیری از ابتلا به کرونا متذکر شد.
1399/5/1
0 نظر

مسعود یونسیان درباره تأثیر استفاده از دوچرخه در ترددهای روزانه شهروندان در پیشگیری از ابتلا به کووید 19 اظهار کرد: استفاده از دوچرخه شخصی می‌تواند برای افراد در برابر ویروس کووید 19 ایجاد امنیت کند.

وی ادامه داد: در حال حاضر یکی از روشهای مناسب برای تردد در سطح شهر، بعد از خودروی شخصی، پیاده‌روی کردن است و استفاده از دوچرخه نیز به همان اندازه می‌تواند برای افراد ایجاد امنیت کند چراکه هیچ تماسی با سطوحی که دیگران لمس کرده‌اند، وجود ندارد. 

استاد اپیدمیولوژی دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران تصریح کرد: اگر دوچرخه‌های اشتراکی نیز پیش از استفاده ضدعفونی شوند، ایمن خواهند بود اما نکته قابل توجه این است که محلول ضدعفونی کننده از چه کیفیت و غلظتی برخوردار است و در چه مدت زمانی اثربخش خواهد بود زیرا برخی محلولها یا بر پایه الکل نیستند یا غلظت پایینی دارند، برخی از شهروندان نیز آنقدر میزان کمی از محلول را اسپری می‌کنند که قسمت زیادی از آن به سرعت تبخیر می‌شود.

وی افزود: خوشبختانه عمال بیماری کووید-19 از دسته ویروسهای بسیار حساس به مواد ضدعفونی‌کننده است و نسبت به غلظت پایین‌تر محلولها نیز حساس است و می‌توان به راحتی آن را از بین برد اما برای اطمینان بیشتر، بهتر است شهروندان محلولهای ضدعفونی‌کننده را از داروخانه‌ها یا فروشندگان معتبر تجهیزات و لوازم پزشکی خریداری کنند.

یونسیان خاطرنشان کرد: کشورهای اروپایی از سالها پیش، دوچرخه را به عنوان یک وسیله برای انجام فعالیت فیزیکی که به سلامت قلبی ــ عروقی آنها همچنین کاهش آلودگی هوا و ترافیک کمک می‌کند، انتخاب کرده بودند و اکنون افزایش گرایش آنها به استفاده از دوچرخه در روزهای کرونایی طبیعی بوده و دور از انتظار نیست.

به نقل از خبرگزاری تسنیم .

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر