تا کنون فوتی کرونایی در بین سربازان نداشته‌ایم

تا کنون فوتی کرونایی در بین سربازان نداشته‌ایم

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح گفت: الحمدالله در بین مشمولان مورد فوتی مبتلا به کرونا نداشته‌ایم
1399/5/3
1 نظر

 امیر دریادار دوم غلامرضا رحیمی پور رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح  درباره آخرین آمار ابتلای سربازان به کرونا اظهار داشت: تعداد سربازان مبتلا به کرونا نسبت به اعداد بیرونی بسیار فاصله دارد و می توان گفت تعداد مبتلایان به کرونا در جامعه سربازان بسیار کم است.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح در پاسخ به پرسش دیگر در مورد تعداد سربازان فوت شده به واسطه ابتلا به کرونا اعلام کرد: الحمدلله تا کنون مورد فوتی در بین سربازان نداشته‌ایم.

امیر دریادار دوم رحیمی پور در خصوص اعطای مرخصی در دوره آموزشی گفت: با توجه به شرایط کرونا دوره آموزش سربازی یک ماهه است و مرخصی در این دوره بستگی به شرایط مرکز آموزشی دارد.

وی ادامه داد: با توجه به پروتکل های بهداشتی و شرایط موجود اعطای مرخصی به شکل عادی محدود است و در صورت ضرورت به سربازان مرخصی داده می شود.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: اگر سربازی در دوره آموزشی به مرخصی برود بعد از بازگشت از سربازی نیز باید دوباره مورد معاینه قرار گیرد تا نکند مبتلا به کرونا باشد.

وی در خصوص برگه سلامت گفت: کلیه مشمولان قبل از اینکه وارد چرخه مشمولیت شوند توسط پزشک معتمد سازمان وظیفه عمومی معاینه اولیه می شوند تا بیماری خاصی نداشته باشند; اگر هم نیاز به بررسی بیشتری باشد برای انجام آزمایشهای تخصصی معرفی شده یا به شورای پزشکی برای معافیت ارجاع داده می شوند.

امیر دریادار دوم رحیمی پور تصریح کرد: تزریق واکسن مننژیت و کزاز به سربازان قبل از اعزام سر جای خود بوده و فرآیند اعزام مثل گذشته است.

وی خاطرنشان کرد: تمام مراحل معاینات و غربالگری برای سربازان انجام می شود و برگه سلامت جدیدی برای کرونا پیش بینی نشده است.

به نقل از خبرگزاری فارس .

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 
پرسش
موافقم0
مخالفم0
قاسم  (پنج شنبه 6 آذر 1399)
تشکر بابت زحمات شما