کنکور در چهار روز برگزار می‌شود

کنکور در چهار روز برگزار می‌شود

وزیر کشور گفت: تصمیم بر این است که کنکور را در موعد خودش برگزار کنیم، البته با تمهیداتی قرار شد به جای برگزاری در دو روز، چهار روز برگزاری کنکور اجرا شود
1399/5/3
1 نظر

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور ظهر امروز در پایان بیست و هفتمین جلسه کمیته امنیتی، انتظامی و اجتماعی ستاد ملی مدیریت کرونا در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مهمترین دستوری که در این جلسه برگزار شد بحث تعیین تکلیف مراسم دهه محرم بود، در جلسه قبل هم این موضوع را بررسی کردیم و قرار شد سازمان تبلیغات، شورای سیاستگذاری ائمه جمعه، دفتر تبلیغات و وزارت بهداشت و دستگاه‌های مرتبط نظرات خود را بدهند تا بررسی کنیم امروز جمع بندی شد و مصوبه‌ای را در این جلسه داشتیم که امیدواریم با اجرای این مصوبه پس از تأیید ستاد ملی مبارزه با کرونا، امسال بتوانیم هم مراسم‌های بزرگداشت سید الشهدا (ع) و یارانشان را داشته باشیم و حداکثر مراقبت را برای مبارزه با کرونا به عمل آوریم.

وی در مورد انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: قبلاً در این خصوص تصمیم گرفته بودیم و نظر ستاد بر اجرای آن بود، اما وزارت بهداشت با توجه به شرایط جدید در این زمان برگزار نشود، قرار بر این شد مبتنی بر پروتکل‌های وزارت بهداشت ما تصمیم‌گیری کنیم که تصمیم درباره این موضوع به جلسه بعد موکول شد.

رحمانی فضلی با اشاره به اهمیت برگزاری کنکور گفت: وزارت‌های علوم، بهداشت و آموزش و پرورش متفق بودند کنکور را در موعد خودش برگزار کنیم البته با تمهیداتی قرار شد به جای برگزاری در دو روز، چهار روز برگزاری کنکور اجرا شود و ۵۰ درصد مراکز برگزاری افزایش یابد و عوامل اجرا نیز افزایش یابد.

وزیر کشور بیان داشت: یکسری اختیارات را استان‌ها در خصوص تصمیم‌گیری وضع قرمز داشتند. با توجه به اینکه قبلاً اختیاراتی را ستاد ملی کرونا به آنها داده بود قرار شد در این زمینه استان‌ها با توافق بنده و وزیر بهداشت و تأیید رئیس‌جمهور قابلیت اجرایی خواهد داشت.

وی ادامه داد: ما باید فاصله گذاری اجتماعی و ماسک گذاری را رعایت کنیم، و از مردم خوبمان که در این دو سه هفته میزان رعایت به حدود ۸۵ درصد رسیده تشکر می‌کنم و از رسانه‌ها و صدا و سیما و رسانه‌ها هم تشکر می‌کنم.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 
پرسش
موافقم0
مخالفم0
فرهادی  (پنج شنبه 6 آذر 1399)
با سلام به تیم گوپی مثل همیشه عالی