هزینه تست کرونای سربازان بر عهده کیست؟

هزینه تست کرونای سربازان بر عهده کیست؟

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح درباره پرداخت هزینه های معاینه، درمان، انجام تست و چگونگی دوره خدمت مشمولان مبتلا به کرونا سخن گفت
1399/5/3
1 نظر

امیر دریادار دوم غلامرضا رحیمی پور رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح  درخصوص چگونگی پایش وضعیت سلامت مشمولان با توجه به موج دوم شیوع کرونا در مراکز آموزشی و پادگان‌ها اظهار داشت: هرکدام از مشمولان وظیفه در بدو ورود به مراکز آموزشی مورد ارزیابی و غربالگری پزشکان معاین قرار می گیرند.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح تصریح کرد: اگر فردی مشکوک به بیماری باشد از سایر مشمولان جدا سازی می شود.

وی با بیان اینکه از پذیرش سربازان بیمار خودداری نمی شود  تصریح کرد: مشمول پذیرش شده به داخل پادگان رفته و در آنجا غربالگری و جداسازی می شوند مگر اینکه خود آن فرد بخواهد تقاضای تمدید به دلیل ابتلا به کرونا کند و در دور بعدی اعزام شود.

امیر دریادار دوم رحیمی پور در خصوص مشمولانی که نیاز به انجام تست کرونا داشته باشند اعلام کرد: اگر پزشک تشخیص دهد که سرباز باید تست کرونا دهد وی  به مراکز درمانی تحت پوشش نیروهای مسلح اعزام شده و تست کرونا را انجام می دهند.

وی در پاسخ به دیگر پرسش در این خصوص که هزینه انجام تست کرونا را سرباز باید بپردازد یا مجموعه نیروهای مسلح؛ اعلام کرد :کلیه کارکنان وظیفه نیروهای مسلح وقتی دچار بیماری شوند -چه کرونا باشد چه بیماری دیگر- به مراکز درمانی تحت پوشش نیروهای مسلح اعزام شده و مراحل معاینه و درمان آنها همانند نیروهای پایور یا همان رسمی  است یعنی باید فقط فرانشیز را پرداخت کنند.

رئیس اداری سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: اگر نیاز به انجام  تست کرونا  از سوی پزشک تشخیص داده شود سرباز فقط باید فرانشیز را پرداخت کرده و پرداخت اضافی در کار نیست.

وی در خصوص وضعیت سربازی افرادی که تست کرونایشان مثبت باشد گفت: افرادی که در دوره آموزشی بوده و تست شان مثبت باشد غربالگری می شوند و اگر نیاز به مرخصی باشد به مرخصی استعلاجی می روند; در پادگان ها نیز وضعیت به این گونه است که جداسازی شده و خدمت را انجام می دهند؛ البته وضعیت این افراد توسط پزشک معاین سنجیده می شود و بر اساس آن ادامه خدمت یا مرخصی استعلاجی و حتی دستور بستری صادرخواهد شد.

امیر دریادار دوم رحیمی پور تأکید کرد: تمام خدمات پزشکی از جمله درمان و تأمین داروی سربازان وظیفه را مراکز درمانی نیروهای مسلح تامین کرده و نیاز به هیچ گونه نگرانی نیست.

به نقل از خبرگزاری فارس .

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 
پرسش
موافقم0
مخالفم0
فرهاد  (پنج شنبه 6 آذر 1399)
با سلام به تیم گوپی مثل همیشه عالی