ماجرای قرنطینه اجباری مسافران خارجی در هتل چیست ؟

ماجرای قرنطینه اجباری مسافران خارجی در هتل چیست ؟

ماجرای قرنطینه اجباری مسافران خارجی در هتل چیست ؟

رئیس جامعه هتل‌داران کشور با اشاره به اینکه در مورد قرنطینه اجباری مسافران خارجی به کشور در برخی از هتل‌ها ابلاغی از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا نداشته‌ایم، گفت: مراجعه مسافران به هتل‌های مازندران و گیلان کمتر از 15 درصد است
1399/5/5
0 نظر

جمشید حمزه‌زاده، رئیس جامعه هتل‌داران کشور در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، درباره ظرفیت هتل‌ها در استان‌های شمالی کشور اظهار داشت: علیرغم اینکه برخی مسؤولین اعلام کرده‌اند که ظرفیت هتل‌ها در استان مازندران و گیلان مملو از جمعیت است ولی آمارهای ما کاملاً متفاوت بوده و این موضوع را تأیید نمی‌کند.

وی گفت:‌با وجود تخفیف‌های 50 تا 60 درصدی در حال حاضر میانگین مراجعه به هتل‌های مازندران و گیلان کمتر از 15 درصد و در سایر هتل‌های کشور کمتر از 5 درصد است.

رئیس جامعه هتل‌داران کشور ادامه داد: مسافرانی که در حال حاضر با وجود شیوع کرونا به استان‌های ساحلی در شمال کشور سفر کرده‌اند اکثراً دارای ویلاهای شخصی هستند و یا به جای هتل به ویلاهای روستایی مراجعه می‌کنند و گمان می‌کنند از طریق این نوع اقامت مبتلا به کرونا نمی‌شوند.

حمزه‌زاده با اشاره به اینکه دولت صنعت هتل‌داری و گردشگری را در شرایط کرونا فراموش کرده است، گفت: دولت مدتی پیش اعلام کرد به دلیل شیوع کرونا تسهیلاتی را برای هتل‌داران در نظر می‌گیرد که ما بارها اعلام کرده‌ایم این تسهیلات به هیچ عنوان به کار هتل‌داران نمی‌آید اعتراض‌هایی هم داشته‌ایم ولی مؤثر واقع نشده است.

وی گفت: جلساتی نیز نمایندگان هتل‌داران با رئیس‌جمهور و وزیر مربوطه داشته‌اند و همچنان خواستار این مسأله هستیم که مشکلات فعالین گردشگری به فراموشی سپرده نشود.

رئیس جامعه هتل‌داران کشور در پاسخ به این پرسش که گفته می‌شود مسافران خارجی در صورت سفر به کشور 14 روز باید در برخی از هتل‌ها قرنطینه شوند، گفت:‌در حال حاضر مسافر خارجی در کشور نداریم و حتی از کشورهای همسایه هم در حال حاضر به دلیل کرونا به ایران سفر نمی‌کنند. البته موارد محدودی ورود مسافر خارجی گزارش شده که این افراد احتمالا خودشان محل اقامت در کشور دارند.

حمزه‌زاده گفت: در مورد 14 روز قرنطینه اجباری مسافران خارجی در برخی از هتل‌ها هیچگونه ابلاغی از سوی وزارت بهداشت و ستاد کرونا به جامعه هتل‌داران نشده است.

به نقل از خبرگزاری فارس .

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر