اتصال برق کولر آبی جرقه اصلی حادثه کلینیک سینامهر

اتصال برق کولر آبی جرقه اصلی حادثه کلینیک سینامهر

صدراعظم نوری با اشاره به اینکه اتصال برق کولر آبی در حیاط کلینیک سینا مهر عامل اولیه بروز این حادثه دلخراش بوده است، گفت: بهره‌برداران باید پاسخگوی خسارت‌های جانی و مالی باشند
1399/5/15
3 نظر

 عضو کمیسیون سلامت مجلس علت آغاز حادثه کلینیک سینای اطهر را ناشی از اتصالی برق کولر موجود در سقف کاذب پارکینگ مجموعه اعلام کرده که منجر به آتش سوزی کولر و فروریختن سقف کاذب شده است.

میرمحمدی میبدی گفت: اتصالی برق کولر موجود در سقف کاذب پارکینگ مجموعه علت حادثه اعلام شده که منجر به آتش سوزی کولر و فروریختن سقف کاذب شده است. در اثر این ریزش مواد الکلی و اشتعالزای موجود در زیر آن محل آتش گرفته و نهایتاً به دو عدد از کپسول‌های اکسیژن سرایت کرده و منجر به انفجار آنها می‌شود. این موارد کاملاً قطعی بوده و از جانب تمامی کارشناسان اعم از آتش نشانی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان علت اصلی حادثه مشخص شده است.

زهرا صدراعظم نوری رئیس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار مهر در خصوص این اظهار نظر گفت: بر اساس بررسی‌های انجام گرفته توسط تمامی گروه‌های کارشناسی، عامل اولیه آتش‌سوزی همان اتصالی برق کولری بوده که بر سقف کاذب حیاط نصب شده بود.

وی با اشاره به اینکه این حیاط به یک پارکینگ مسقف تبدیل شده بوده و انبوهی از سیلندرهای اکسیژن و تجهیزات مورد نیاز فعالیت پزشکی از جمله لباس و گان در آن انبار شده بود، گفت: این تجهیزات پس از اتصالی و جرقه کولر مشتعل شده و با انفجار سیلندرها این آتش‌سوزی به دیگر نقاط کلینیک گسترش یافته است.

صدراعظم نوری در پاسخ به این سوال که با توجه به مشخص شدن علت حادثه مقصر بروز آن را چه کسانی می‌توان معرفی کرد گفت: این مسئله در شأن دستگاه قضائی است بهتر است، افراد و ارگان‌های دیگر در این باره نظر ندهند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: اما چیزی که در این حادثه مشخص است این است که ساختمان به صورت غیر استاندارد مورد بهره برداری قرار گرفته و بارگذاری‌های آن مناسب نبوده است و بهره‌برداران باید پاسخگوی این خسارت‌های جانی و مالی ایجاد شده باشند.

این عضو شورای شهر استفاده نابجا از فضاهای در اختیار کلینیک از جمله انبار کردن سیلندرهای اکسیژن و لباس‌های بیمار و گان‌های پزشکی و نصب کولر آبی در یک منطقه ناایمن و همچنین استفاده غیرمجاز از پله‌های خروجی و پشت بام مجموعه را از عوامل بروز حادثه در این ساختمان عنوان کرد.

صدراعظم نوری افزود: پشت بام کلینیک هم از سوی بهره برداران با تغییر کاربری به فضای کاری تبدیل شده بود که در زمان بروز حادثه باعث کند شدن اقدامات آتش نشانی شد.

وی تاکید کرد: برای این تغییر کاربری مجوزی صادر نشده بود.

این عضو شورای شهر با اشاره به اینکه گزارش کمیسیون متبوعش درباره علت حادثه کلینیک سینا مهر به رئیس شورای شهر تقدیم شده درباره زمان اعلام نتیجه این گزارش در صحن شورا گفت: این مسئله منوط به نظر رئیس شوراست.

به نقل از خبرگزاری مهر .

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 
پرسش
موافقم0
مخالفم0
مردانی پور  (چهارشنبه 5 آذر 1399)
مثل همیشه عالی
پرسش
موافقم0
مخالفم0
والایی  (پنج شنبه 6 آذر 1399)
خسته نباشید میگم به گروه مجله مادر و کودک گوپی
پرسش
موافقم0
مخالفم0
بهرام  (دوشنبه 1 دی 1399)
واقعا جالب بود ممنونم از مجله مادر و کودک گوپی