کدام دانشجویان به کلاس‌های حضوری می‌رسند؟ | مجله گوپی

کدام دانشجویان به کلاس‌های حضوری می‌رسند؟ | مجله گوپی

کدام دانشجویان به کلاس‌های حضوری می‌رسند؟ | مجله گوپی

وزیر علوم در رابطه با بازگشایی دانشگاه‌ها گفت: آموزش حضوری تنها برای دانشجویان دکتری و کارشناسی ارشد که طرح‌های پژوهشی، رساله دکتری و پایان نامه کارشناسی ارشدشان به تصویب رسیده باشد، برگزار می‌شود. اکنون حدود یک سال و نیم از شیوع بیماری کووید19 در دنیا می گذرد
گروه خبر مجله گوپی
1400/6/21
5 نظر

کدام دانشجویان به کلاس‌های حضوری می‌رسند؟
 
 
وزیر علوم در رابطه با بازگشایی دانشگاه‌ها گفت: آموزش حضوری تنها برای دانشجویان دکتری و کارشناسی ارشد که طرح‌های پژوهشی، رساله دکتری و پایان نامه کارشناسی ارشدشان به تصویب رسیده باشد، برگزار می‌شود.
اکنون حدود یک سال و نیم از شیوع بیماری کووید19 در دنیا می گذرد
و به تبع آن تمام دانشگاه‌های کشور ۳ ترم متوالی آموزش‌های مجازی را برای دانشجویان رقم زده اند.
طبق گفته روسای دانشگاهی حضوری شدن آموزش‌ها مشروط به تزریق دو دز واکسن کروناست و بدون انجام آن حضور دانشجویان در کلاس‌های درس کاملا ممنوع است؛ بنابراین تزریق واکسن به دانشجویان خوابگاهی انجام شده است و مابقی دانشجویان بنابر اولویت مقاطع تحصیلی از پایان ماه شهریور واکسیناسیون می‌شوند.
 
 
 واکسیناسیون
 
اعلام زمان آغاز واکسیناسیون دانشجویان سراسر کشور
 
 
علی خاکی صدیق معاون آموزشی وزارت علوم درباره ثبت نام واکسیناسیون برای تمام دانشجویان سراسر کشور اظهار کرد: طبق اظهارات وزیر بهداشت از هفته آینده واکسیناسیون تمام دانشجویان سراسر کشور آغاز می‌شود.
خاکی صدیق با بیان اینکه مکانیزم اجرایی واکسیناسیون دانشجویان از طرف وزارت بهداشت اجرایی می‌شود، تاکید کرد: دانشگاه‌ها از قبل اعلام آمادگی کرده اند که در صورت ضرورت، مراکز بهداشت خود را برای انجام واکسیناسیون در اختیار ستاد ملی مقابله با کرونا قرار دهند.
او اضافه کرد: اولویت دانشجویان کشور برای تزریق واکسن بر اساس مقاطع تحصیلی قبلا به وزارت بهداشت ارسال شده است که دانشجویان تحصیلات تکمیلی در این زمینه پیشتاز هستند سپس نوبت به دانشجویان کارشناسی و کاردانی می‌رسد، اما نحوه اجرای واکسیناسیون از طرف وزارت بهداشت اعلام خواهد شد و وزارت علوم در این مورد تصمیم گیرنده نهایی نیست.
آموزش‌ها برای تمام دانشجویان وزارت علوم در مهر مجازی شد
محمد علی زلفی گل وزیر علوم اظهار کرد: برای از سر گیری آموزش حضوری در دانشگاه‌ها وموسسات آموزش عالی تابع دستور ستاد ملی مقابله با کرونا هستیم. ما برای تمامی گروه‌های مقاطع تحصیلی بازگشایی و آموزش حضوری نخواهیم داشت.
او افزود: آموزش حضوری تنها برای دانشجویان دکتری و کارشناسی ارشد که طرح‌های پژوهشی، رساله دکتری و پایان نامه کارشناسی ارشدشان به تصویب گروه و دانشگاه رسیده باشد، برگزار می‌شود و می‌توانند برای انجام آزمایش‌ها در کارگاه‌ها، میدان‌های کشاورزی و تحقیقاتی در دانشگاه‌ها حضور پیدا کنند.
 
دانشجویان 
 
وزیر علوم ادامه داد: در حال حاضر تا قبل از واکسینه شدن همه دانشجویان امکان آموزش حضوری وجود ندارد و آموزش برای تمامی مقاطع به صورت مجازی خواهد بود.
دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا حضوری آموزش می‌بینند
بهرام عین اللهی وزیر بهداشت با اشاره به اهمیت آموزش در کشور، اظهار کرد: مقدار زیادی واکسن در کشور وارد شده و قصد داریم همه دانشجویان و خانواده هایشان را واکسینه کنیم.
عین‌اللهی گفت: در دانشگاه علوم پزشکی از اواسط مهر کلاس‌ها را دایر می‌کنیم. کلاس‌های مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به دلیل کم بودن تعداد دانشجویان، حضوری برگزار خواهد شد؛ همچنین کلاس‌هایی که تعداد دانشجویان در آن زیاد است به صورت ترکیبی حضوری و مجازی برگزار خواهد شد به ویژه در خصوص کلاس‌های عملی دانشجویان مثل کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌ها و بیمارستان‌ها باید شرایط به گونه‌ای باشد که کلاس‌های حضوری برگزار شود.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 
پرسش
موافقم0
مخالفم0
نرگس  (دوشنبه 12 مهر 1400)
یا خداااا از الان درس بخونین ک حضوریه🤒
پرسش
موافقم0
مخالفم0
مریم  (دوشنبه 12 مهر 1400)
کاش زودتر واکسن بزنن مرگ و میر کمتر شه والا من راضیم حضوری بشه 🤨
پرسش
موافقم0
مخالفم0
ماهور  (دوشنبه 12 مهر 1400)
خدایی خیلی زور داره درس مجازی بخونیم امتحان حضوری بدیم😐😐😐
پرسش
موافقم0
مخالفم0
پدرام عباسی  (دوشنبه 12 مهر 1400)
والا بعید میدونم تا اون موقع بتونن واکسن بزنن مثلا دانشجوها و استادا رو واکسن زدین اون راننده تاکسی ک واکسن نزده ک بالاخره در معرض قرار میگیره اگ طرف ناقل باشه
پرسش
موافقم0
مخالفم0
تینا  (دوشنبه 12 مهر 1400)
تو کشورهای اروپایی هم ک فایزر و مدرنا زدن هنوز جرات نکردن بازگشایی انجام بدن اینا چطور میخوان حضوریش کنن من نمیدونم!