ایده برای دکوراسیون اتاق کودک

ایده برای دکوراسیون اتاق کودک

کودکان و نوجوانان وقت زیادی را در اتاق خود سپری می‌کنند بنابراین داشتن یک محیط زیبا، جذاب و سرگرم کننده برای آن‌ها از اهمیت خاصی برخوردار است و دکوراسیون اتاق کودک نیز از شاخه‌های مهم دکوراسیون داخلی محسوب می‌شود
گروه دکوراسیون گوپی
1399/11/27
1 نظر

بچه ها عنصر های مهمی در زندگی ما هستند حتی کسانی که سعی می کنند نشان دهند علاقه ای به آنها ندارند با دیدن حرکات دوست داشتنی آنها لبخند به لب می آورند در واقع این عناصر کوچک همراه خود انرژی خاصی را به زندگی می آورند هیچ فردی در این دنیا نمی تواند با قطعیت بگوید که من از دیدن بچه ها لذت نمی برم  بنابراین باید برای ایجاد احساس امنیت و آرامش این فرشته های کوچک تمام سعی خود را به کار گیریم.

کودک ان نیازمند مراقبت ها و شرایط نگهداری  خاص و ویژه خود هستند مسائل زیادی در مورد آنها وجود دارد که به کمک پدر و مادرشان وابسته است اتاق خواب کودک بر روی او تاثیر زیادی می گذارد شاید از نظر افراد زیادی بی اهمیت جلوه کند اما اتاق آنها دقیقا به اندازه تعویض پوشک برای آنها اهمیت دارد!

پدر و مادر ها باید سعی کنند برای نوزاد خود محیطی را فراهم کنند که او در وهله اول احساس آرامش و راحتی دهد محیطی که برای خواب او کاملا مناسب باشد بسته به سلیقه و بودجه مالی دست شما برای انتخاب باز است و جالب است بدانید که انتخاب های زیادی دارید.

تهیه جدول کامل از وسایل مورد نیاز برای دکوراسیون اتاق کودک

در این جدول لیست کاملی که از تخت خواب شروع می شود و به پوشک و پستونک و ... ختم می شود گرد آوری کنید این کار به شما کمک می کند تا با یک فکر باز و مسیر مشخص برای خرید و دکوراسیون اتاق دارید برای همین عملکرد بهتری خواهید داشت.

زیاده روی هرگز

در چیدمان اتاق زیاده روی نکنید اتاق را از وسیله پر کنید و از قرار دادن وسایل بی استفاده و صرفا دکوری در اتاق کودک خودداری کنید اینطوری فضای بیشتری به اتاق می دید و می توانید با آزادی عمل بیشتر کار کنید.

دیوار ها فراموش نشوند

سعی کنید از رنگ های روشن و دلباز برای اتاق کودک استفاده کنید دیوار جلوه خوبی به اتاق می بخشد مخصوصا اگر کاملا تمیز باشند به علاوه تمیزی محیط برای سلامت کودک نیز اهمیت بالایی دارد و از نکاتی است که حتما باید به آن توجه شود,می توانید از کاغذ دیواری نیز استفاده کنید که باز هم باید به رنگ و انتخاب طرح مناسب با روحیه کودک توجه کنید.

رنگ های تیره را دست کم نگیرید

رنگ های تیره برای هر دکوراسیونی مناسب نیستند اتاق بچه ها باید فضایی متفاوت تر داشته باشد فضایی با رنگ های شاد و لا اقل روشن تر استفاده کنید اتاق تاریک و تیره مناسب روحیه لطیف بچه ها نیست  بنابراین سعی کنید انتخابی داشته باشید که در عین حفظ روحیه بچه ها به طراحی اتاق و دکوراسیون آن لطمه ای وارد نکند.

نور پردازی مناسب اهمیت دارد

محیطی را به وجود آورید که نه نور زیاد و آزاردهنده داشته باشد و نه اینکه بسیار کم نور باشد.

انتخاب محیطی با نور مناسب تاثیر بسیار زیادی روی دکوراسیون دارد.

یک گهواره زیبا برای دکوراسیون قرار دهید

گهواره از زمان گذشته وجود داشته است و بد نیست که در دکوراسیون امروزی به کار رود چرا که وجود آن در اتاق علاوه بر ایجاد یک فضای دیگر به جز تخت خواب برای نوزاد همواره یاد آور حس خوب و آغوش مادر خواهد بود.

جالب است بدانید که در آمریکا در خانه های کوچک برای نوزادان به جای تخت گهواره خریداری می کنند.

عکس های زیبا و یادگاری

شاید تصور کنید که اتاق کودک نیازی به زدن عکس یادگاری ندارد اما کاملا اشتباه فکر می کنید قرار دادن عکس ها احساسات بسیار خوبی را در عاطفه بچه ها ثبت می کنند حتما چندین عکس یادگاری از خودتان همسرتان خود بچه و کسانی که به او علاقه دارند در اتاق وی قرار دهید.

رنگ خاکستری را استفاده کنید

شاید به نظر شما عجیب باشد اما خاکستری رنگ مورد علاقه بچه هاست!

می توانید از این رنگ در دیزاین دیوار ها تخت خواب و حتی لباس ها و لوازم جانبی اتاق استفاده کنید.

تخت خواب مناسب کودک

این که چه تختی انتخاب می کنید کاملا به خودتان بستگی دارد اما ما برای شما پیشنهادی داریم مجموعه خواب شاپ سرویس خواب های کودک و نوجوانی عرضه میکند که در ابتدا سایزی مناسب کودک دلبند شما دارد اما هم پای او رشد میکند!قسمت پایینی تخت قابل جدا شدن است که پس از رشد فرزند شما می توان یک آینه روی آن قرار داد و به میز آرایشی تبدیلش کرد و یا حتی به عنوان میز مطالعه مورد استفاده قرار بگیرد.

 

فرش وکف پوش

انتخاب فرش و کف پوش اتاق کودک کاملا با اتاق بزرگسالان متفاوت است کف اتاق آنها باید کاملا نرم باشد تا به اندام ظریف آنها لطمه ای وارد نکند,از قالیچه هایی با پرز بلند نیز استفاده نکنید چرا که ممکن است آشغال و یا هر چیزی ما بین آنها جا بماند که باز خطر ساز خواهد بود.

 با اسپشیال دیت، هدیه دادن آسمان کار سختی نیست!

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 
پرسش
موافقم0
مخالفم0
شراره  (دوشنبه 3 آذر 1399)
خسته نباشید میگم به گروه مجله مادر و کودک گوپی