همکاری ایران و هند در تولید مهم ترین داروی کرونا

همکاری ایران و هند در تولید مهم ترین داروی کرونا

نایب رئیس انجمن داروسازان ایران، در مورد روند تولید داروی «رمدسیویر» در داخل، توضیحاتی ارائه داد.
1399/5/1
0 نظر

سید علی فاطمی به توضیحاتی در مورد تولید داروی «رمدسیویر» پرداخت و گفت: این دارو برای آن دسته از بیماران کرونایی که در بخش مراقبت‌های ویژه بستری و به دستگاه ونتیلاتور وصل هستند، استفاده می‌شود.

وی با اشاره به تاییدیه سازمان غذا و داروی آمریکا برای داروی رمدسیویر، افزود: محققان به این نتیجه رسیده‌اند که این دارو می‌تواند عوارض کووید ۱۹ را کاهش دهد و در نتیجه همه به دنبال تهیه این دارو هستند.

فاطمی با عنوان این مطلب که داروی رمدسیویر ساخت آمریکا است، ادامه داد: در حال حاضر یک کمپانی هندی نیز توانسته ماده اولیه این دارو را تولید و دارو را تهیه کند.

وی با اشاره به همکاری کمپانی هندی با یک شرکت دارویی ایران برای تولید رمدسیویر، گفت: قیمت نمونه هندی این دارو یک چهارم مشابه رمدسیویر آمریکایی است.

نایب رئیس انجمن داروسازان ایران، با اشاره به کمبود این دارو در جهان و اینکه همه کشورها دنبال تهیه رمدسیویر هستند، افزود: این دارو فقط برای موارد شدید بیماری تجویز می‌شود و این طور نیست که وارد داروخانه‌ها شود.

وی با اشاره به پیشرفت صنعت دارویی هند در جهان، گفت: کیفیت دارویی که قرار است با همکاری کمپانی هندی در ایران تولید شود، هیچ تفاوتی با مشابه آمریکایی ندارد.

فاطمی افزود: رمدسیویر هندی توسط سازمان غذا و داروی کشورمان مورد بررسی قرار گرفته و به تأیید رسیده است.

به نقل از خبرگزاری مهر .

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر