کودکان نیز درگیر قارچ سیاه میشوند ؟ | مجله ی مادر و کودک گوپی

کودکان نیز درگیر قارچ سیاه میشوند ؟ | مجله ی مادر و کودک گوپی

کودکان نیز درگیر قارچ سیاه میشوند ؟ | مجله ی مادر و کودک گوپی

در پاسخ به این سوال آیا قارچ سیاه کودکان را هم درگیر می‌کند؟، گفت: این بیماری همیشه وجود داشته است، اما این روز‌ها به سبب شیوع ویروس کرونا و ضعیف شدن سیستم ایمنی افراد بیشتر دیده می‌شود و ابتلا به قارچ سیاه در کودکان به سبب سیستم ایمنی ضعیفشان محتمل است، اما احتمالش زیاد نیست.
گروه اخبار گوپی
1400/6/21
0 نظر

به گفته یک متخصص اطفال ، ابتلا به قارچ سیاه در کودکان به سبب سیستم ایمنی ضعیفشان محتمل است، اما احتمالش زیاد نیست.

 
به گزارش منیبان؛ هاشم عرفانیان، در پاسخ به این سوال آیا قارچ سیاه کودکان را هم درگیر می‌کند؟، گفت: این بیماری همیشه وجود داشته است، اما این روز‌ها به سبب شیوع ویروس کرونا و ضعیف شدن سیستم ایمنی افراد بیشتر دیده می‌شود و ابتلا به قارچ سیاه در کودکان به سبب سیستم ایمنی ضعیفشان محتمل است، اما احتمالش زیاد نیست.
وی در خصوص راه انتقال این بیماری به کودکان توضیح داد: راه انتقال این قارچ در کودکان و بزرگسالان با یکدیگر تفاوتی ندارد و این قارچ در هوا و خاک وجود دارد و اگر کودکی نقص ایمنی شدید داشته باشد، ممکن است گرفتار آن شود.
 
این متخصص اطفال در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه چه کودکانی بیشتر در معرض خطر ابتلا به این قارچ قرار دارند؟ اظهار کرد: کودکانی که دچار بیماری‌های خاص نظیر سرطان هستند و یا به هر دلیلی سیستم ایمنیشان دچار ضعف شده است بیشتر در معرض ابتلا به این قارچ قرار دارند. 
 
اخبار دیگر در مجله ی مادر و کودک گوپی : شایع ترین عوامل اضافه وزن و چاقی در کودکان! 

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر