بافتنی های جذاب برای سیسمونی نوزاد دختر و پسر_ایده های جدید بافتنی

بافتنی های جذاب برای سیسمونی نوزاد دختر و پسر_ایده های جدید بافتنی

بافتنی های جذاب برای سیسمونی نوزاد دختر و پسر_ایده های جدید بافتنی

بافتنی های تزیینی سیسمونی (بند پستانک بافتنی,عروسک بافتنی,هدبند,اسم نوزاد با کاموا,چوب لباسی و چند ایده جذاب) شاید برایتان جالب باشد بدانید در دنیا روزی به نام «بافتنی در محیط عمومی» وجود دارد. در برخی از کشورها افراد دومین شنبه ماه ژوئن در یک محیط عمومی مانند خیابان دورهم جمع می‌شوند و در کنار یکدیگر بافتنی می‌بافند.
گروه دکوراسیون گوپی
1400/3/16
3 نظر

شاید برایتان جالب باشد بدانید در دنیا روزی به نام «بافتنی در محیط عمومی» وجود دارد. در برخی از کشورها افراد دومین شنبه ماه ژوئن در یک محیط عمومی مانند خیابان دورهم جمع می‌شوند و در کنار یکدیگر بافتنی می‌بافند. درواقع این روز کمک می‌کند تا این هنر زیبا افراد را دورهم جمع کند تا نه‌تنها کنار یکدیگر باشند، بلکه ایده‌هایشان را به دیگری یاد دهند. همین موضوع بهانه‌ای شد تا برای مادرانی که در این هنر مهارت دارند، چند ایده بافتنی که برای کودک و چیدمان سیسمونی مناسب است را معرفی کنیم.
 
طراحی کابینت آشپزخانه در اهواز با بهترین کیفیت و قیمت مناسب  

بند پستانک از نوع بافتنی

اگر فرزند دلبند شما از آن کودکانی است که پستانک یکی از موارد جدانشدنی از اوست و پستانک را با بند به لباس او وصل می‌کنید می‌توانید با استفاده از این ایده و هنر خودتان ظاهری متفاوت به بند پستانک بدهید. بافت شکل‌های حیوانات یا گل برای بند پستانک و آویزان کردن آن به لباس کودک، حتی جلوه لباس او را نیز تغییر می‌دهد.

عروسک بافتنی ایده ای جذاب

عروسک‌های بافتنی متنوعی در بازار وجود دارد اما اگر خودتان به هنر بافتنی مسلط هستید دست‌به‌کار شوید و برای فرزندتان با کاموا عروسک ببافید. الگوهای بافت این عروسک‌ها در کتاب‌های بافتنی و البته اینترنت موجود است. کافی است کمی وقت بگذارید و از این عروسک‌ها که در اشکال و مدل‌های مختلف مانند حیوانات، دختر یا حتی عروسک انگشتی هستند، ببافید. استفاده از هنر خودتان در سیسمونی کودک یا هدیه دادن به خواهرزاده یا برادرزاده‌ می‌تواند بسیار لذت‌بخش باشد.

هدبند

حتماً از این مدل هدبندها دیده‌اید. هدبندهای بافتنی که می‌توانید با استفاده از گل، دکمه یا موارد دیگر آن‌ها را از سادگی دربیاورید، یکی از چیزهایی است که فرزندتان را خوش‌پوش‌تر می‌کند. به‌علاوه استفاده از این هدبندها در فصول سرد چون روی گوش‌های کودک را می‌پوشاند، کارایی خوبی دارد.

گیره و گل سر

دخترتان با گل سر بافتنی که مادر یا مادربزرگش برایش درست کرده ظاهری جذاب‌تر خواهد داشت. با استفاده از کامواهای رنگی گل، پاپیون یا هر شکلی که دوست دارید ببافید و آن را روی گیره سر او وصل کنید. حتی برای این کار لازم نیست از گیره‌های جدید استفاده کنید، بعضی از گیره سر یا تل‌های او که گل رویشان افتاده می‌تواند با این هنر شما دوباره ظاهری نو به خود بگیرد.
 

قاب عکس با کاموا

چند قاب عکس ساده در خانه دارید که دوست دارید سروشکلی تازه به آن‌ها بدهید؟ با استفاده از کاموای رنگی یا تک‌رنگ این کار را امکان‌پذیر کنید. کامواها را دورتادور کادر قاب عکس بپیچید و با چسب آن را محکم کنید. سعی کنید کامواها را طوری دور قاب بپیچید که فضای خالی به وجود نیاید و سراسر قاب پوشانده شود. استفاده از شکل‌های حیوانات نیز ظاهری جدید به قاب عکس می‌دهد. می‌توانید خودتان هر شکلی دوست دارید با مقوای کارتون درست کنید و دورش را با کاموا بپوشانید. عکس فرزندتان را در این قاب قرار داده و در تزیین اتاق کودکتان از آن استفاده کنید.

اسم نوزاد با کاموا

یکی از ایده‌هایی که می‌تواند چیدمان سیسمونی یا اتاق کودکتان را زیباتر کند، نصب اسم او با حروف انگلیسی است. این کار را می‌توانید با استفاده از کاموا انجام دهید. فقط کافی است روی یک مقوای محکم ( مقوای کارتن) حروف یا تنها اولین حرف نام او را برش دهید و کامواها را همانند ایده قاب عکس دورتادور آن بپیچید. این حروف را می‌توانید با استفاده از دکمه، گل بافتنی یا نمد بیشتر تزیین کرده و روی دیوار بالای تخت او نصب کنید. از افتادنش هم نگران نباشید چون وزنی ندارد!!!

آویز بالای تخت نوزاد

یکی از لوازمی که در اتاق نوزاد دیده می‌شود، آویز بالای تخت است. اشکال جالبی که نوزاد به آن‌ها نگاه می‌کند و دست‌وپایش را باذوق تکان می‌دهد. برای درست کردن این آویزها می‌توانید از هنر بافتنی و کاموا استفاده کنید. شکل‌هایی مثل توپک‌های پشمی، گوسفند یا حتی خود گلوله کاموا ایده‌هایی هستند که در رنگ‌های مختلف می‌توانید برای این آویزها استفاده کنید.

چوب‌لباسی

چوب‌لباسی‌ها معمولاً ظاهر ساده‌ای دارند، وقتش رسیده دست‌به‌کار شوید و ظاهر آن‌ها را تغییر دهید. برایشان کاور ببافید! بافتنی‌های رنگارنگ که دور چوب‌لباس قرار می‌گیرند ظاهر آن‌ها را جذاب‌تر می‌کنند و حتی برای دکوراسیون کمد سیسمونی نوزاد نیز مناسب‌اند. ویژگی خوبش این است که مانع از سر خوردن لباس از روی چوب لباسی می‌شود. امتحان کنید!

آویز در اتاق کودک

خوشامدگویی را با بافتنی نشان دهید! می‌توانید حلقه‌هایی بافتنی با کاموا درست کنید و آن‌ها را روی در اتاق نوزاد آویزان کنید تا هم از سادگی دربیاید، هم نشان دهید اینجا اتاق کودک است!

بافتنی‌ کوچک تزئینی

یکی از ریزه‌کاری‌هایی که دیوار اتاق یا کمد نوزاد را زیباتر می‌کند، استفاده از تزیینات بافتنی است. به‌سادگی می‌توانید شکل‌های کوچک درست کنید و به‌صورت مگنت یا آویز به دیوار، تخت یا کمد نوزاد وصل کنید.
 
به نقل از نی نی سایت

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 
پرسش
موافقم2
مخالفم0
نوشین  (پنج شنبه 13 آذر 1399)
وااای چه قشنگ. نی نی منم دو ماه دیگه به دنیا میاد. از کجا میشه این بافتنی ها را سفارش داد؟؟؟
پرسش
موافقم3
مخالفم0
سحر  (پنج شنبه 20 آذر 1399)
اگه کسی را میشناسید بافندگی میکنه، خیلی آسونه و میتونه واست ببافه عزیزم. من خودم مبتدی ام ولی واسه پسرخواهرم بافتم
پرسش
موافقم1
مخالفم0
الهه  (سه شنبه 23 دی 1399)
عالی هستید واقعا ممنون از گوپی